+420 771 207 171 info@talentinno.com

Jak na práci z domova – tzv. Home Office?

1) On-line vedení
Změna stylu vedení je v případě home office zásadní. Nicméně i zde je nutné podat manažerům a vedoucím týmů pomocnou ruku, ideálně formou školení – jak vést lidi na dálku, jak vést porady, jak zadávat a kontrolovat úkoly.
Pro manažera může tento způsob vedení týmu být velmi náročný. V první řadě si musí s každým zaměstnancem dohodnout rozsah práce a úkolů, na kterých bude pracovat. Mimo běžné činnosti, jejichž náročnost se aktuálně mohla snížit, mohou zaměstnanci pracovat také na dlouho odkládaných projektech a tématech.
Základním pravidlem je pravidelná denní komunikace – ideálně ráno dohoda nad úkoly a odpoledne jejich shrnutí. K běžnému řešení pracovních úkolů je nutné přidat i tzv. „soft“ témata – získávání zpětné vazby, názorů a pocitů.
Je důležité zachovat týmové schůzky on-line a udržovat v týmu neustále akceschopnost i dobrou náladu.

Setkávání s kolegy je rovněž možné provádět pomocí tzv. on-line posezení nad kávou, kdy mohou kolegové probrat jejich zkušenosti s prací z domova a případně si předat různé tipy a probrat i mimopracovní témata (viz. následující bod níže).

2) Udržení kontaktu a dobrých vztahů
Aby bylo možné udržení dobrých vztahů mezi přední linií (lidé docházející do zaměstnání) a home office je doporučeno dělat společné on-line schůzky, kdy dojde prakticky k propojení obou světů. Lidé v přední linii tak vědí, že jejich kolegové pracující z domova jsou stále aktivní a připravení jim pomáhat a podporovat je.

3) „Nezakrnět“
Je zřejmé, že na home office nelze pracovat osm hodin denně se stejným výkonem, jako v zaměstnání. Proto je důležité využít aktuální situaci ve svůj prospěch a vytvořit pro kolegy pracující z domova plán posilování jejich schopností. Nabídnout jim školení on-line, webináře i konkrétní studium určitých nových trendů či dokumentů, stejně tak je zapojit do zlepšovacích projektů, na které mnohdy při denní rutině v práci není prostor.

MOHLO BY VÁS TAKY ZAJÍMAT

Novinky

Kvůli pandemii se extrémní nezaměstnanosti bát nemusíme

Co očekávat od období po pandemii?

Jak na práci z domova – tzv. Home Office?

Nábor do zahraničí stále pokračuje, koronaviru navzdory!

Kontakt

+420 771 207 171
+420 771 153 096

info@talentinno.com

Ovocný trh 568/17, 110 00 Prague 1
– Staré město, Czech Republic
Talentinno s.r.o.
IČO: 08026092
DIČ: CZ08026092

Firma je zapsána v OR vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 9462