+420 771 207 171 info@talentinno.com

Co očekávat od období po pandemii?

1) Ochrana zdraví zaměstnanců
I když již pandemie pomine, zaměstnavatelé budou muset vyřešit zásadní úkol, jak zvýšit kvalitu ochrany zdraví svých zaměstnanců. Dále přijde vyhodnocení nových rizik, bude nutné zpracovat krizové plány a řešení BOZP projde zajisté velkou evolucí.

2) Nedostatek zahraničních pracovníků
Ve chvíli, kdy se situace uvolní, budou ještě dlouho přetrvávat omezení zahraničních pracovníků. Změna pracovního prostředí přinese i změnu chování a přístupu vedoucích. Pro personalisty je důležité, aby se na budoucí stav dobře připravili. Jednou z možností je kupříkladu vytvoření nového systému přeškolení lidí z jiných oborů. V době snížené produkce je také důležité zvyšovat kvalifikaci svých zaměstnanců, kteří budou schopni zastat odbornější činnosti.
Změna pracovního prostředí přinese i změnu klíčových kompetencí vedoucích – dá se očekávat tlak na efektivní řešení problémů, schopnost zvyšovat produktivitu a zlepšovat procesy, rozvíjet a vzdělávat zaměstnance.
Aby Vás budoucí stav nezaskočil v okamžiku nástupu plné produkce, bylo by v současné době vhodné vytvořit plán a vedoucí pracovníky dobře připravit.

3) Skončí či přetrvá online život?
Jak praví staré známé přísloví – Všechno zlé je k něčemu dobré, takže i na aktuální situaci lze najít určitá pozitiva. Prakticky během pár týdnů jsme se naučili pracovat na dálku, pracovat z domova a používat technologie v mnohem větší míře než dosud.
Ukázalo se, že on-line školení může být zajímavým nástrojem pro firmy, jak propojovat lidi z různých oborů a na různých úrovních. Může mnohem rychleji reagovat na aktuální problémy a pomáhá manažerům sdílet své znalosti a zkušenosti. Na druhou stranu bude potřeba se zorientovat ve výhodách a nevýhodách jednotlivých forem vzdělávání a jejich efektivity pro přenos informací.
Práce z domova a vzdálené spojení přináší firmám nové možnosti a učí vedoucí jinému stylu vedení. Dříve byla vnímána spíše jako „benefit“ a do budoucna věříme, že stane stále více využívanou.
Že po koronaviru bude svět jiný, je zřejmé. Bude důležité, jak budeme s novými poznatky dál pracovat.

MOHLO BY VÁS TAKY ZAJÍMAT

Novinky

Kvůli pandemii se extrémní nezaměstnanosti bát nemusíme

Co očekávat od období po pandemii?

Jak na práci z domova – tzv. Home Office?

Nábor do zahraničí stále pokračuje, koronaviru navzdory!

Kontakt

+420 771 207 171
+420 771 153 096

info@talentinno.com

Ovocný trh 568/17, 110 00 Prague 1
– Staré město, Czech Republic
Talentinno s.r.o.
IČO: 08026092
DIČ: CZ08026092

Firma je zapsána v OR vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 9462